Archive

Archive for the ‘Resursai’ Category

BlendSwap.com

May 3rd, 2011 3 comments

Swap some blends with friends

Kiek seniau rašiau apie įvairių resursų svetaines, tame tarpe ir Blender model repository, skirtą talpinti Blender modeliams. Tuo metu nebuvo didelio pasirinkimo tokių svetainių, tad nors ir nelabai aukštos kokybės modeliai, nors ir svetainės dizainas kiek senstelėjęs – resursas tiko. Tiesa, naudos nelabai nešė.
Prieš kelias dienas, paskelbus naujieną apie Cycles renderį ir leidus visiems su juo pažaisti, Blender bendruomenė pasinėrė į euforiją. Tame tarpe ir aš laužiau dar greičiausiai „pre-alpha“ versijos, bet jau veikiantį (ir veikiantį gerai) Cycles. Tam reikėjo įvairesnių, detalių modelių, idant patikrinti renderio galimybes. Dėja, BMR nelabai turėjo ką pasiūlyti. Be forumuose užtikau nuorodą, ir likau maloniai nustebintas – BlendSwap.com. Tikrai patogi svetainė, ir net keista, kokios aukštos kokybės modelių galima rasti. Apie ją jau buvau girdėjęs, kai vyko modeliavimo sprintai kuriant „Sintel“. Tada sukurti modeliai buvo talpinami į BlendSwap, bet svetainė dar buvo gan žalioje jaunystėje, tad susidomėjimo nesukėlė. O dabar, pritraukus vartotojų ir nublizginus dizainą drąsiai galima rekomenduoti šį resursą. Modeliai reitinguojami, suskirstyti į kategorijas, komentuojami. Ir kokybė vyrauja visai nebloga.

 

Categories: Resursai Tags:

Corefarm – socialus renderinimas

July 29th, 2010 1 comment

Dažnam mūsų ateina ta naktis kai reikia pabaigti didelį renderinimo darbą, laiko trūksta o kokybės mažinti nesinori. Et, kur dabar tos valandos kai kompiuteris snaudė nieko nedirbdamas.. – galima dejuoti. Tam yra paslaugos, vadinamos „Render farms“, kurios už pinigus parduoda papildomą procesorių galią.

Tačiau naudojantiems yafaray yra corefarm.org – sociali „renderinimo ferma“, veikianti remiantis atviro kodo principais. Naudotojai savo kompiuterio „nedarbo valandas“ leidžia naudoti kitiems bendruomenės nariams, ir kada patiems reikia – gauna visos bendruomenės procesorių galią savo darbams.Ne be saiko aišku, o pagal nuopelnus. Taip sutaupoma brangaus laiko, kada jo labiausiai reikia.

Šią žinutę atsiuntė Blender vartotojas cloo.

Categories: Resursai, Įdomybės Tags:

Keletas video pamokų

February 23rd, 2009 3 comments

Vartinėdamas savo RSS naujienų juostą radau visai įdomią pamoką, kaip “piešti” objektus naudojant dalelių sistemą. Pati pamoka visai įdomi, ir tikiu pravers, kai reiks susikurti detalią aplinką kokiai nors scenai. Bet tai ne viskas. Pasirodo pamoką priglaudė svetainė, talpinanti mokomają medžiagą įvairioms programoms – cgcookie.com. Tarpe jų yra ir atskiras blender skyrelis. Pamokų ne tiek daug, bet gana populiariomis temomis – žmogaus galvos modeliavimas, kelių modifikatorių apžvalgos (ypač sudomino shrinkwrap), UV unwrap‘inimas, retopo įrankis. Išvardinau beveik visas pamokas, tačiau iš jų yra ko pasimokyti. Tiesa, pamokų negalima parsisiųsti už dyką , tačiau tinklalapio pamokų versijos pakankamai didelio formato ir gana kokybiškos.

Categories: Resursai Tags:

Lietuviškas blender forumas

December 5th, 2008 15 comments

 Paskutiniu metu net keletas žmonių manęs klausė kodėl blender.lt nėra forumo, kur būtų galima ieškoti pagalbos, informacijos ar pabendrauti. Priežastis paprasta: nemėgstu išradinėti dviračio. Yra keli tikrai neblogi ir lankomi forumai skirti kompiuterinei grafikai, ar netgi tiesiogiai blender’iui. Taigi, mano rekomendacijos:

  • cgtalk.lt – bene didžiausias ar bent profesionaliausias (savo auditorija) forumas. Tiesa, ten nėra temos, dedikuotos blenderiui. Tačiau visada galima naudotis tema “Bendrumas / General CG discussion“. Manau jei aktyvumas bus pakankamas, galima pasiteirauti administracijos apie atskirą temą. Kodėl visų pirma rekomenduoju šį forumą? Todėl, kad yra labai sveika domėtis ir kitų žmonių darbais, kitomis programomis ir kitais kompiuterinės grafikos tipais (pvz 2D). Niekam nesilinkiu užsidaryti į dėžutę su užrašu “blender” ir nematyti kas dedasi aplink.
  • AKL forumai – diskusijos apie atviro kodo programas. Nesu iš tų žmonių, kurie mano, jog gera ir naudotina programa yra tik nemokama ir atviro kodo. Visko yra, visko reikia. Bet šis forumas būtent apie tai, ir kadangi blender yra būtent tokia programa – čia yra dedikuota atskira tema. Šio forumo pliusas – visai šalia galite bandyti pasiteirauti apie kitas grafikos programas, kurios tikrai gali praversti kartu su blenderiu: Incsape ar Gimp. Minusas – deja, apie kompiuterinę grafiką informacijos ir aktyvumo čia nedaug.

Manau šių dviejų resursų visai dideliai mūsų bendruomenei tikrai per akis 🙂 Linkiu gero problemų sprendimo ir efektyvaus dalinimosi informacija.

Categories: Bendrumas, Resursai Tags:

Blender kursai internete

May 14th, 2008 1 comment

 Neseniai BlenderArtists iškasiau tikrai šaunią svetainę, pavadintą “Blender 3D design course“. Šiame, kaip mokymo kursas organizuotame tinklalapyje rasite tikrai labai nemažai video pamokų įvairiausiomis temomis, taip pat PDF pamokų ir netgi užduočių atskiroms pamokoms (kaip normaliuose kursuoste). Norintys galės ne tik pasimokyti, bet ir pasipraktikuoti. Kiek bandžiau video pamokų – blender versijos svyruoja nuo 2.41 iki 2.45, bet labai specifiniai dalykai nėra apžvelgiami, tai šios versijos yra pats – tas. Patys autoriai teigia, kad pamokos pritaikytos 2.45 – paskutinei stabiliai versijai (šiai dienai). Video pamokos pateiktos dviem formatais – flash video ir real media.

Kaip priedą rasite studentų darbų pavyzdžių ir parsisiunčiamą Blender greitų klavišų sąrašą. Nors tinklalapio išvaizda ir neblizga, tačiau vieta tikrai verta apsilankymo. Beje, visa publikuojama medžiaga yra atvira ir gali būti laisvai platinama. Dėja, visa medžiaga angliškai.

Categories: Resursai Tags:

Tiksliojo modeliavimo resursas

January 8th, 2008 No comments

precision_small.png Neseniai (nors ir pernai) BlenderNation pranešė, jog galima parsisiųsti visai neblogą pamoką apie tikslujį modeliavimą. Nors tiksliau gal tai reikėtų vadinti pamokų rinkiniu. Šis dokumentas paremtas jau ankčiau internete pasirodžiusia pamoka kaip sukurti guolį, kuri taip pat buvo sulaukusi susidomėjimo.

Tikslusis modeliavimas(precision modelling) nuo kitų modeliavimo rūšių skiriasi tuo, kad čia labai svarbu mato vienetai, figūrų tikslumas ir dažniausiai modeliai būna sudaryti iš didelio polygonų skaičius, nes neretai pagal šiuos modelius gaminamos realios detalės. Tiksliuoju modeliavimu taip pat galima pavadinti ir architektūros ar interjero modeliavimą, kada pasirenkamas norimas tikslumas ir jo laikomasi. Read more…

Categories: Resursai Tags:

BlenderArt magazine #13

December 14th, 2007 1 comment

BlenderArt coverHuh, sunkios buvo paskutinės kelios savaitės. Per tą laiką netgi spėjo išeiti naujas BlenderArt žurnalas. Šis numeris skirtas “Fantasy” temai. Kaip visada, pusė numerio – pamokos, kita – darbo proceso aprašymai (“making-of”). Kas dažniau lankosi blenderartists.org ras nemažai diskutuotų ir matytų darbų. Man įdomiausi pasirodė straipsneliai apie darbo procesą “Andy tear liquid tubes” (labai įspūdingos medžiagos ir technika), bei “Glass girl”(šiaip geras darbas), abu iš darbo proceso aprašymų skyriaus. Taip pat yra ir kitų labiau su medžiagomis susijusių pamokų – kaip sukurti vandenyno dugna, vandens atspindžius ant jo ir pan. Read more…

Categories: Naujienos, Resursai Tags:

Modelių resursai

November 23rd, 2007 No comments

oil_mod.jpgKadangi viename iš paskutinių įrašų rašiau apie resursą, iš kur galima parsisiųsti medžiagų blender, į kompaniją jam labai tinka modelių resursas. Nors katorlegaz.com modelių resursas prieš kiek laiko buvo paskelbtas mirusiu, tačiau atsigavo ir yra pilnai funkcionuojantis. Čia rasite įvairių ir įvairaus lygio modelių, vieni gan paprasti, kiti net labai detalūs ar paruošti animacijai, dauguma jau su medžiagomis. Didžioji dalis modelių (o gal net visi) yra platinami pagal Creative Commons licensiją. Parsisiuntimui reigastracija nereikalinga. Dėja, neradau nuorodos kaip įkelti savo modelį.

Kaip alternatyva šiam resursui – naujas, kiek prastesnio apipavidalinimo su mažesne modelių baze – naujas blenderio modelių resursas. Licensija šiame resurse dar laisvesnė, registracija taip pat nereikalinga parsisiuntimui. Norint įkelti savo modelį registruotis reikės.

Read more…

Categories: Resursai Tags:

Medžiagos

October 30th, 2007 4 comments

Open Material RepositoryMedžiaga, arba angliškai “material” yra esminė renderinamo objekto savybė, kuri nurodo kaip objektas atrodo spalvos, permatomumo, gruoblėtumo atspindžių, tekstūros ir kitomis prasmėmis. Tai gana plati sritis, su daugybe nustatymų bet kokioje sistemoje. To priežastis labai paprasta – tiksliai atkartoti realybę labai sunku.. Pradedantieji blenderio vartotojai dažniausiai pasitenkina spalvos nurodymu ir blizgumo pakeitimu, arba net tai padaryti užmirštama. Todėl pradedančiųjų darbus labai lengva atpažinti 🙂 Kad nereikėtų ilgai ir nuobodžiai žaisti stūmtraukį su medžiagų nustatmais internete karts nuo karto sukuriami resursai dalintis jau sukurtomis medžiagomis. Kaip žinia kai kurie 3D paketai jau turi integruotus medžiagų rinkinius, dėja, blenderyje tokie resursai tik išoriniai. Bet, mokant jais naudotis, tai visai ne problema. Read more…

Categories: Resursai Tags:

BlenderArt

October 2nd, 2007 No comments

BlenderArt magazine – žurnalas dedikuotas blenderiui. Nieko nekainuojantis, leidžiamas internete kelių blender bendruomenės narių iniciatyva. Kiekvienas žurnalo numeris dedikuotas atskirai temai. Spalio pirmąją išleistas naujas numeris, skirtas tekstūravimui ir su tuo susijusiems darbams. Kaip ir kituose numeriuose, prie žurnalo pridedami ir .blend failai, kad darant pamokų užduotis būtų galima „pačiupinėti“ kaip jie ištikro turi atrodyti. Šiame numeryje: kaip sukurti realistišką ugnį, tangentiniai „šeideriai“, tekstūrų siūlių pašalinimas, iš blenderio į kerkythea, kaip padaryti stogą. Aišku, žurnalas angliškai, bet tikiuosi informacija pravers. Beje, prieš kiekvieną numerį šis žurnalas skelbia „call for contents“, kuriame kviečiami visi rašyti straipsnius naujam numeriui. Taigi, kiekvienas gali prisidėti prie šio žurnalo kūrimo. Gero skaitymo!

Categories: Naujienos, Resursai Tags: