Įžangėlė
Kiekvienas vartotojas, kuriam teko dirbti su blender patvirtins – vartotojo sąsaja šioje programoje nėra panaši į jokią kitą. Nežinau tiksliai kodėl ji tokia tapo (tikriausiai tiesiog taip susklostė istoriškai), bet daugeliui būtent vartotojo sąsaja yra pagrindinė kliūtis, trukdanti naudotis šia programa. Paradoksas, bet labiausiai ji kliūna blender realiai nenaudojantiems vartotojams.
Tačiau jei kažkas yra kitoks, nereiškia, kad jis yra blogas ar blogesnis. Tai galioja tiek blender vartotojo sąsajai, tiek visiems kitiems mus supantiems daiktams ir reiškiniams. 3D paketas – tai ne tekstų redaktorius ar failų tvarkyklė, dėl šių programų specifikos ir sudėtingumo kiekvienos programos kūrėjai turi savitą požiurį kaip turi būti sutvarkytas programos galimybių valdymas, kad vartotojas galėtu greičiausiai ir patogiausiai pasiekti savo tikslą. Blender kūrėjai sukūrė mano manymu labai patogią vartotojo sąsają, bet ji reikalauja šiokių tokių pastangų ją perprasti. Šiuo straipsneliu aš ir bandysiu jums padėti pagreitinti mokymosi procesą, kad kuo greičiau būtų galima pradėti įgyvendinti fantaziją užuot ieškojus “render” mygtuko 🙂 Read more…
Nereikia bėgioti per aibę tinklalapių ir ieškoti kas naujo vyksta blender bendruomenėje – tam yra BlenderNation.com naujienos. Čia rasite nuorodas į naujas pamokas, esminius įvykius (kaip pvz Siggraph) įdomius tinklalapius ar naują blender laidą. Bet kokiu atveju naujienos tikrai bus susijusios su 3D. Tai oficialus blender “atstovas spaudai”. Turinys angliškas. Asmeniškai man patogiausia skaityti su rss skaitytuvu 🙂
Blender vartotojai, kaip ir kiekviena bendruomenė, turi vietas, kur nariai bendrauja, keičiasi patirtimi ir idėjomis. Viena iš pagrindinių tokių vietų – BlenderArtist forumas. Ne visada šis forumas taip atrodė, ne visada taip vadinosi. Kai aš pirmą kartą aptikau jį (tai buvo apie 2002-uosius), jis vadinos “elysiun” (elysiun.com), ir pirmajame puslapyje puikavosi šūkis “Render your imagination” (surenderink savo vaizduotę). Tik šiemet jis pakeitė į savaime daugiau pasakantį pavadinimą, ir pakeitė forumo programinę įrangą bei išvaizdą. Tačiau forumo varomoji jėga – vartotojai liko tie patys. Čia galite rasti skiltį sau nesvarbu kuris blender ar ne blender aspektas jus domintų – renderinimas, modeliavimas, animavimas, testai, pamokos, daromi darbai ir pabaigti, game engine, skriptinimas python’u tradicinis menas ar net pokalbiai ne į temą. Read more…
Šiuo adresu dar ne taip seniai buvo tik du straipsneliai – straipsnelis apie Blender ir BGE (blender game engine) pamoka. Įžanga sėkmingai perkelta į wordpress formatą (skiltyje “Tekstai”), o pamoką laikinai galite rasti čia. Bet ji irgi anksčiau ar vėliau persikraustys į naujają aplinką.
WP sukonfigūruotas, logo surenderintas ir tema modifikuota, o mintys ir idėjos sudėliotos jau seniai. Kaip tikriausiai matosi iš pavadinimo, tai tinklalapis vienaip ar kitaip susijęs su žodžiu “blender”. Išties tai ne tik žodis, tai nemokamas 3D, animavimo ir komponavimo (composing) įrankis. Taip jau atsitiko, kad su šia programa turiu reikalų mažne septinti metai, ir per tiek laiko susikaupė šiektiek žinių, kuriomis norėčiau pasidalinti su žmonėmis, kurie gal dar tik pradeda mokytis dirbti su šia programa, arba netgi dar vis renkasi su kuo pradėti. Nevisi moka ar jaučiasi patogiai skaitydami angliškai, todėl pagrindinis čia talpinamos informacijos akcentas – viskas lietuviškai. Šis puslapis nebuvo sugalvotas kaip “blogas”, ir idėja tikrai nebuvo apie dienoraštį, bet pasirodo tai gana patogi forma kaupti ir struktūrizuoti informaciją dažniau parašinėjant, todėl teks prisitaikyti. Read more…