Archive

Archive for October, 2008

Keičiame išvaizdą: temos ir piktogramos

October 22nd, 2008 No comments

Temos

themes_icons.pngNemaža mūsų naudojamų programų ir netgi operacinės sistemos turi “temas”. Tai yra vartotojo sąsajos spalvų, dažnai ir formų nustymų rinkiniai. Nė trupučio nekeista, kad ir Blender turi temas. Kol laukiame artėjančios 2.50 laidos su perrašytu vartotojo sąsajos valdymu ir konfigūruojamais greitaisiais klavišais (shortcuts) , apžvelgsime kokias galimybes turi dabartinis temų mechanizmas.

Tema – tai paprastas python skriptas, keičiantis vidinio Blender objekto “Theme” parametrus. Šis objektas saugo visas keistinas vartotojo sasajos elementų ypatybes. Lengviausia temą sukurti panaudojant jau esamą ir tik pakeičiant parametrus/spalvas. Didžioji dalis elementų aprašomi tik keturiais skaičiais – trys spalvos nuo 0 iki 255 (RGB) ir permatomumas (Alpha), nes pvz. meniu elementai gali būti permatomi.

Keletą jau paruoštų temų galima parsisiųsti iš graphicall temų puslapio (nekreipiant dėmesio į jo išvaizdą) arba šios svetainės. Beje, Blender turi dvi vidines temas, kurių diegti nereikia: iki skausmo pažįstama “default” ir “rounded” (kam patinka tamsūs tonai ir apvalinti kampai). Norinti kitokios išvaizdos temas reikės siųstis, arba keisti pačiam.

Read more…

Categories: Patarimai Tags:

Blender 2.48

October 15th, 2008 No comments

2.48 įžanginis paveikslėlis

Nespėjome apsidairyti, ir išėjo dar viena Blender versija. Šios, gana greit išleistos laidos priežastis buvo atviro žaidimo projektas “Yo Frankie!”, kodiniu pavadinimu “Apricot”. Nors kalbant apie šią laidą visada buvo labiausiai minimi Game Engine pakeitimai, tačiau nustebino ir kitų naujų galimybių kiekis. Versijos vinis yra GLSL medžiagos, naudotinos 3D lange nerenderinant ir beveik identiškai atrodančios žaidimo aplinkoje, įskaitant realaus laiko šešėlius. Taip pat į laidą įtrauktas blender.lt jau anonsuotas realaus laiko minkštų kūnų palaikymas. Read more…

Categories: Naujienos Tags:

BlenderArt eŽurnalo 18-as numeris

October 13th, 2008 1 comment

BAM 18 Praeitą savaitę buvo išleistas jau aštuonioliktas aktyviausio ir tikriausiai geriausio elektroninio leidinio Blender vartotojams: BlenderArt magazine. Šio numerio tema: “Landscapes, Environments & Sets”, kas reikštų “gamtovaizdžiai, aplinkos ir rinkiniai”. Numeryje yra pamokos kaip “iškepti” (bake) ir panaudoti Ambient Occlusion (AO) tekstūrą, sukurti miesto aplinką žaidimui, poroje straipsnelių aprašo kaip buvo sukurti kraštovaizdžius vaizduojantys darbai su Blender’iu. Visa tai aprašyta taip, kad neįgudęs vartotojas suprastų, į ką reikia astsižvelgti kuriant kraštovaizdžius. Dvi asmeniškai labiausiai patikusios temos – mikro pamokėlė kaip renderinti objektus su lygiu fonu ir šešėliu (be matomo horizonto) ir “Blender Library” skripto, skirto duomenų organizavimui apžvalga.  Taip pat numeryje: BWC laimėtojai ir kitų dalyvių darbai, 3DMLW technologijos apžvalga, interviu su Roland Hess (“Essential Blender” ir “Animating with Blender” knygų autoriumi) ir kiti naudingi straipsneliai. Gero skaitymo!

Categories: Naujienos Tags: ,

Blender World Cup 2008

October 1st, 2008 4 comments

Kai pradėjau naudoti ir domėtis Blender, sužinojau apie kasmetinį visų aktyvių vartotojų pamėgtą renginį – Blender F1 konkursą. Tema ta pati – kasmet dalyviai varžosi ir kuria kuo originalesnius, įdomesnius, techniškesnius ir labiau stulbinančius formulės modelius. Tačiau vieno konkurso liaudžiai buvo mažai. Todėl atsirado Blender World Cup, inicijuotas blenderartists forumo. Šis “grand” konkursas kasmet turi skirtingą temą (priešingai nuo F1). Šiemet vyko penktasis BWC, ir konkursas vėlgi neprisvilo. Su Blenderiu buvo sukurta tikrai įspūdingų darbų (nugalėtojai pirmame puslapyje su komisijos komentarais). Nors Blender F1 konkursas turi senesnes tradicijas, tačiau mano manymu šis konkursas kokybe jam nenusileidžia. Siūlau pasidomėti tiek F1, tiek BWC konkursais, pavartyti žmonių darbus, idėjas. Nors abu konkursai šiemet jau baigėsi, tačiau tokių renginių rezultatai neretai įkvepia naujiems projektams ir idėjoms.

Categories: Bendrumas, Įdomybės Tags: