Archive

Archive for December, 2008

Lietuviškas blender forumas

December 5th, 2008 15 comments

 Paskutiniu metu net keletas žmonių manęs klausė kodėl blender.lt nėra forumo, kur būtų galima ieškoti pagalbos, informacijos ar pabendrauti. Priežastis paprasta: nemėgstu išradinėti dviračio. Yra keli tikrai neblogi ir lankomi forumai skirti kompiuterinei grafikai, ar netgi tiesiogiai blender’iui. Taigi, mano rekomendacijos:

  • cgtalk.lt – bene didžiausias ar bent profesionaliausias (savo auditorija) forumas. Tiesa, ten nėra temos, dedikuotos blenderiui. Tačiau visada galima naudotis tema “Bendrumas / General CG discussion“. Manau jei aktyvumas bus pakankamas, galima pasiteirauti administracijos apie atskirą temą. Kodėl visų pirma rekomenduoju šį forumą? Todėl, kad yra labai sveika domėtis ir kitų žmonių darbais, kitomis programomis ir kitais kompiuterinės grafikos tipais (pvz 2D). Niekam nesilinkiu užsidaryti į dėžutę su užrašu “blender” ir nematyti kas dedasi aplink.
  • AKL forumai – diskusijos apie atviro kodo programas. Nesu iš tų žmonių, kurie mano, jog gera ir naudotina programa yra tik nemokama ir atviro kodo. Visko yra, visko reikia. Bet šis forumas būtent apie tai, ir kadangi blender yra būtent tokia programa – čia yra dedikuota atskira tema. Šio forumo pliusas – visai šalia galite bandyti pasiteirauti apie kitas grafikos programas, kurios tikrai gali praversti kartu su blenderiu: Incsape ar Gimp. Minusas – deja, apie kompiuterinę grafiką informacijos ir aktyvumo čia nedaug.

Manau šių dviejų resursų visai dideliai mūsų bendruomenei tikrai per akis 🙂 Linkiu gero problemų sprendimo ir efektyvaus dalinimosi informacija.

Categories: Bendrumas, Resursai Tags: