Archive

Archive for January, 2010

Ar žinojote, kad.. #3

January 24th, 2010 3 comments

Keletas patarimų, padėsiančių išvengti nepatogumų pradėjus naudoti vis dar kuriamą Blender versiją.

Blender 2.50 versijoje tarpo klavišas įgavo kiek kitokią funkciją – dabar jo pagalba atidaysite paieškos meniu, kuriame galime surasti reikiamą funkciją. Bet kaip išsišaukti taip reikiamą “Add Object” menu? Jei tingite keisti greitųjų klavitšų nustatymus, senajį meniu galite iškviesti Shift+A pagalba. Tiesą pasakius ir 2.4x versijose ši kombinacija veikė, tarpas tik buvo patogiau.

Kitas dalykas, be kurio sunku išsiversti – kursoriaus centravimas. Kaip žinome seniau tai tiesiog puikiai atlikdavo klavišas C. Bet dabar (2.50) tai įjungia kažkokį keistą režimą 🙂 (Tiksliau – “Circle Select“, pažymėjimą apskritimu, keičiant apskritimo dydį pelės ratuku). O centravimo klavišas patapo Numpad . (taškas). Atrodo visai logiša perelti navigacijos klavišą prie kitų, panašią funkciją atliekančių.

Backgroud imagesNe taip seniai buvo pridėta nedidelė, bet maloni galimybė naudoti kelis foninius paveikslėlius skirtingoms perspektyvoms. Tai labai palengvina pvz. autobomilio ar kito simetriško objekto modeliavimą iš brėžinių. N meniu įjungiame “Background Images”, pridedame naują piešinėlį ir nurodome kuriai perspektyvai (ašiai) jį rodyti. Tuo pačiu dabar galima pasirinkti ir generuotą procedūrinę tekstūrą, arba net video failą. Šiai galimybei neužmiršite parsisiųsti naujausią versiją iš graphicall.org (build versija 26218 ir vėlesnės).

Categories: Patarimai Tags:

2010

January 1st, 2010 No comments

Blender.lt sveikina savo skaitytojus, Blender vartotojus ir visus 3D meninikus, sulaukus Naujųjų Metų! Linkime šiais metais nevengti iššūkių, pabaigti dar daugiau darbų, ir įgyvendinti savo planus.

Senieji metai blender.lt nebuvo labai produktyvūs, tačiau ir iš to galima šio to išmokti. Naujausiais metais stengsimės didinti medžiagos kiekį ir kokybę, bandysime transformuotis iš asmeninio projekto į bendruomenės svetainę, tikėsimės indėlio ir iš kitų bendruomenės narių. Tad linkiu blender.lt tapti tiesiog geresniu informacijos šaltiniu, naudingu visiems lietuviškai kalbantiems Blender vartotojams.

Categories: Bendrumas Tags: