Archive

Archive for July, 2010

Corefarm – socialus renderinimas

July 29th, 2010 1 comment

Dažnam mūsų ateina ta naktis kai reikia pabaigti didelį renderinimo darbą, laiko trūksta o kokybės mažinti nesinori. Et, kur dabar tos valandos kai kompiuteris snaudė nieko nedirbdamas.. – galima dejuoti. Tam yra paslaugos, vadinamos „Render farms“, kurios už pinigus parduoda papildomą procesorių galią.

Tačiau naudojantiems yafaray yra corefarm.org – sociali „renderinimo ferma“, veikianti remiantis atviro kodo principais. Naudotojai savo kompiuterio „nedarbo valandas“ leidžia naudoti kitiems bendruomenės nariams, ir kada patiems reikia – gauna visos bendruomenės procesorių galią savo darbams.Ne be saiko aišku, o pagal nuopelnus. Taip sutaupoma brangaus laiko, kada jo labiausiai reikia.

Šią žinutę atsiuntė Blender vartotojas cloo.

Categories: Resursai, Įdomybės Tags:

Blender 2.53 Beta

July 28th, 2010 No comments

Kaip ir žadėjo Blendernation, praeitą savaitę buvo išleistas Blender 2.53 Beta. Tai vis dar kuriama, bet atitinkamo stabilumo ženklu pažymėta versija, kaip dar vienas žingsnis stabilios 2.6 link. Ši versija sukompiliuota iš kodo revizijos 30593, jei kas kampiliuojate patys (iš tiesų tai nėra labai sunku, ypač linux vartotojams), ar tiesiog norite parsisiųsti optimizuotą versiją. Turint oficialią “Beta” jau galima tikėtis, kad didelė dalis funkcionalumo išliks nepakitusi ir galutinėje versijoje, todėl yra drąsiau rašyti pamokas, ar pradėti mokytis dirbti su atnaujintu Blender. Dėja, versija vistik nėra labai stabili ir naudoti ją reikia atsargiai.

Categories: Naujienos Tags:

Naujienos!

July 20th, 2010 2 comments

SintelPasak blendernation paskelbtų gandų, šią savaitę turėtų būti išleista Blender 2.5 Beta versija. Tai liudija apie pasiektą šiokią-tokią funkcionalumo brandą ir mažėjantį defektų kiekį. Beje, neperseniausiai į pagrindinę Blender kodo atšaką buvo įlieti ir iki šiol atskirai kurti lipdymo (Sculpt)  režimo patobulinimai. Google Summer of Code projektai pradeda rodyti rezultatus 🙂

Užvakar, liepos 18ą dieną Amsterdame buvo organizuojama naujojo atviro filmo “Sintel” peržiūra. Filmas dar nėra pilnai užbaigtas, tačiau iš anksto užsiregistravę rėmėjai jau galėjo paganyti akis į naują Blender Institute darbą. Visa likusi Blender naudotojų bedruomenė laukia oficialios premjeros.

Categories: Naujienos Tags: