Home > Naujienos > Išleistas Blender 2.46

Išleistas Blender 2.46

Blender 2.46 splashscreen

Nors blender.org oficialiai to dar nepaskelbė, tačiau po net penkių (!) kandidatų laidų pagaliau išleistas Blender 2.46. Tai laida, įkvėpta atviro filmo “Big Buck Bunny” (iš iliustracijos tai puikiai matyti). Nuo paskutinės, tai yra 2.45 laidos praėjo aštuoni mėnesiai. Šis Blender Foundation kūdikis turi visą aibę naujų galimybių, iš kurių labiau vertos paminėti:

 • Naujai perrašyta ir smarkiai patobulinta dalelių (particles) sistema, įgalinanti sukurti tikroviškus plaukus/kailius, turinti papildomų fizikos simuliacijos galimybių (boids physics – dalelės gali elgtis pagal nustatytas taisykles)
 • Mesh Deform Modifier – galimybė sudėtingą objektą deformuoti pagal kitą, dažniausiai mažo detalumo objektą. Tai įgalins tam tikrus objektus animuoti greičiau ir lengviau.
 • Raytraced Soft Shadows – visi šešėliai natūraliai yra susiliejusiais pakraščiais, vieni mažiau, kiti daugiau. Imituoti tai nėra labai paprasta (ypač naudojant tokias technikas kaip raytracing), bet Blender jau tai gali. Žinoma, renderinimo greičio sąskaita, bet nebereikės vien dėl to rinktis kito renderinimo variklio.
 • Sulieti atspindžiai (Glossy Reflection/Refraction), irgi renderio patobulinimas, įgalinantis sukurti realistiškesnes medžiagas.

Taip pat ir kiti renderio, animacijos patobulinimai, greitesnis Ambient Oclusion variantas, sequencer pakeitimai ir taip toliau. Visą sąrašą, kol nėra oficialaus laidos galimybių sąrašo galite rasti čia. Belieka tik jas išbandyti.

Kaip visada, didžiausi krūviai tenka serveriui, leidžiančiam jums parsisiųsti naujają laidą. Bandykite, bet nepiktnaudžiaukite parsisiuntimais, palikite ir kitiems 🙂 O bandydami laukime oficialaus pranešimo apie tai.

Atnaujinimas: oficialų naujų lailos galimybių sąrašą galite rasti čia.

Categories: Naujienos Tags:
 1. devspoon
  May 19th, 2008 at 18:12 | #1

  Iš visų RC naudojau tik rc2, pasikeitimus tarp rc2 ir final tikrai matau net yra nors menkų bet tikrai smagių smulkmenų. 🙂

 2. Maniac
  May 19th, 2008 at 18:27 | #2

  pagaliau !!!!!!!!

 3. July 6th, 2008 at 11:29 | #3

  Patinka nauja particles sistema :]]

 1. No trackbacks yet.