Archive

Archive for March, 2008

Įrankis kurti video pamokoms

March 25th, 2008 7 comments

Prisipažinsiu – jau porą mėnesių turiu parašytą, tačiau nebaigtą ir nepublikuotą modeliavimo pamoką. To priežastis – pamokai reikia video intarpų, tačiau nerandu nemokamo įrankio tam darbui atlikti. Reikalavimai gan specifiniai, bet daug kur matyti:

  • Reikia įrašinėti ekrano regioną, gerai būtų galimybė padidinti (zoom) dalį aplink kursorių arba visada sekti kursorių tame režime
  • Būtina eksportuoti į flv(flash video) formatą, kartu su video grotuvu, nes talpinama bus lokaliai
  • Gerai būtų galimybė iterpti pastabas kaip atkirus kadrus arba kaip tekstą ant jau esančių kadrų – vaizdo redagavimo galimybė.

Nemažai iš reikalavimų atitinka “Wink” atviro kodo programėlė, bet nepavyksta išgauti normalios kokybės ir neatitinka pirmo reikalavimo. Daugiau pasiūlymų?

Categories: Bendrumas Tags:

Dar apie “Big Buck Bunny”

March 20th, 2008 No comments

 Liepos mėnesį pradėto kurti jau antorojo “atviro filmo” kūrimas eina į pabaigą . Premjera: balandžio 10 dieną, antradienį. Kiekvieną dieną ar bent kartą į savaite filmo kūrėjai papildinėjo savo bendrą dienoraštį (blogą), na ir pagaliau atėjo tas dienoraščio papildymos kurio jau seniai laukiau, tai – Big Buck Bunny “treileris”. Nors ir trumpas, bet “grožių” kuriuos mum yra paruošes blenderio institutas tikrai galima pamatyti. Taigi, ko laukti, siūlyčiau apsilankyti kūrėjų “bloge” ir patiems pamatyti.

Taip pat siūlau nepraleisti pro akis žemiau esančio dienoraščio papildymo tai “The Happy Blender Institute Tour“. Su blender institutu jus linksmai supažindins Nathan – vienas iš linksmiausių Peach team narių, kuris mėgsta apsikabinti (pasiskaitykit blogą ir suprasit 😀 ) .

Peach Project tinklalapis

Categories: Naujienos Tags:

Persiko reklaminis klipas

March 19th, 2008 No comments

Pagaliau galime akies krašteliu pamatyti kaip atrodys “Peach open movie project” darbo rezultatas – trumpametražis animacinis filmas, kuris (panašu, kad) vadinsis “Big Buck Bunny”. Muzika ir keli kadrai iš filmo sufleruoja, kad tai bus linksmas žiūralas. Visi žiūrime “treilerį” čia. Ši naujiena priminė, kad premjeros diena jau artėja 🙂

Categories: Naujienos Tags:

blender.lt

March 12th, 2008 2 comments

 Sveiki! Jei kam įdomu, kur buvau dingęs – tai galiu pasakyti tik tiek, kad atostogos buvo netgi labai neblogos, nors gal kiek trumpokos 🙂 Gera naujiena yra ta, kad Blenderija sugalvojo šiektiek labiau įsiforminti ir dabar yra pasiekiama kiek rimčiau atrodančiau ir (tikiuosi) lengviau prisimenamu adresu: blender.lt. Kolkas tai tik persiuntimas į seną adresą, bet su laiku bus ir persikraustymas.

Iš paskutinių nepaskelbtų naujienų:

  • Išleistas dar vienas numeris (Nr. 14) BlenderArt magazine, skirtas Game Engine. Ir jau tikriausiai rašomi straipsniai sekančiam, nes “Call for content” buvo skelbtas.
  • Taip pat jau išleistas kandidatas blender 2.46RC1, galima pabandyti dar neišleistų gerovių 🙂
Categories: Naujienos Tags: