Archive

Archive for the ‘Įdomybės’ Category

Naujas Blender Institute projektas – „Goosberry“

March 10th, 2014 4 comments

Projektas „Goosberry“

Ne paslaptis, kad trumpametražiu animaciniu filmu „Sintel“ ir paskutiniu mosklinės fantastikos darbu „Tears of Steel“ Blender Institute neapsiribojo – šiandien oficialiai startavo paramos kampanija naujam projektui „Goosberry“ (lietuviškai „agrastas“, tesiant vaisių/uogų temą). Atvirojo kodo filmai ir taip nėra dažnas reiškinys, tačiau Blender bendruomenė su kiekvienu nauju projektu kelia sau naujus tikslus ir nevengia iššūkių. Skaityti toliau..

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags:

„Tears of Steel“ ir Blender 2.64a

October 12th, 2012 2 comments

Projektas Mango, kaip ir visi Blender Institure vykę projektai, gavo realų pavadinimą. Kūrėjai nusprendė jį pavadinti „Plieno ašaros“ arba originalo kalba – „Tears of Steel“. Bet čia senos naujienos. Šviežesnės naujienos yra tai, kad šis filmas baigtas ir išleistas plačiai publikai. Tuo pačiu buvo išleista ir nauja blenderio versija, su didele dalimi pakeitimų, kuriuos „pastūmė“ šis filmas. Nenuostabu, kad didžiausias dėmesys buvo skirtas objektų sekimui, komponavimui (compositing) ir Cycles renderiui. Originali 2.64 versija išleista spalio 3-ią, bet po to sekė, jau tradicine tapusi, „a“ versija, su greitomis defektų pataisomis. Kaip visada, parsisiųsti galite iš blender.org, o kas naujo rasitei pakeitimų tinklalapyje. Read more…

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags:

Projektas „Mango“

February 10th, 2012 No comments

Dar praeitais metais, Blender konferencijos metu buvo įvardinta naujo atviro filmo projekto idėja. Projektas vadinasi „Mango“. Spalio mėnesį iš idėjų buvo pereita prie darbų ir veiksmas prasidėjo: pradėta rinkti komanda, skristomi darbai. Gruodžio mėnesį jau pasirodė filmo vizijos piešiniai (concept art). Pirmieji komandos nariai jau pradėjo kryptingai dirbti.

Štai ką rašo apie projektą jo svetainėje mango.blender.org, ir ką mums padėjo išversti bei parengti aktyvus Blender bendruomenės narys Ričardas:

Read more…

Renderio ateitis

April 28th, 2011 2 comments

Blender, kaip ir kiekvienas atviro kodo projektas, yra kuriamas visos bendruomenės, ir kiekvienas gali dalyvauti procese. Tuo pačiu kiekvienas projektas turi grupę žmonių, kurie į projektą įdeda ryškiai daugiau laiko ir pastangų nei kiti. Blender Institute, norėdami užtikrinti, kad esminiai darbai vyktų sklandžiai, buvo pasamdę keletą patyrusių programuotojų dirbti “pilnu etatu”, kai buvo perrašoma 2.5 versija ir kuriamas „Sintel“.
Vienas šių programuotojų, Brecht van Lommel, rašęs pakeitimus Blender Internal renderiui, vėliau nusprendė ieškoti naujų iššūkių ir įsidarbino kompanijoje, kuriančioje Octane render (visai įdomus renderis, beje). Tačiau dabar jis nusprendė sugrįžtį į Blender programuotojų gretas ir Blender Institute surado lėšų pasamdyti jį ilgesniam laikui, pilnu etatu. Visai galima atspėti, prie ko jis dirbs sugrįžęs, ar ne? 🙂  Planuose: perrašyti medžiagų ir šeiderių sistemą, padaryti ją valdomą nodes pagalba. Tuo pačiu ženkliai pagerinti integraciją su išoriniais renderiais, leidžiant jiems integruotis sukuriant savo nodes. Taip pat planuose tikras GI, fizika paremtas renderinimas. Tuo pačiu Brecht’as paskutinius kelis mėnesius dirbo prie naujo atviro kodo renderio „Cycles“, kuris šiuo metu veikia su smarkiai modifikuotu blenderiu. Atrodo tai.. puikiai:

Blender Internal dar kurį laiką bus tobulinamas, bet jo paskutinioji jau ne už kalnų, vistik tai morališkai senstelėjęs daiktas. Ar Cycles taps nauju BI – neaišku. Gal tiesiog vieną dieną pasileisime Blender’į ir iš kart turėsime visą puokštę renderių pasirinkimui: Lux, Mitsuba, Yafaray.. Ir visi jie bus valdomi nodes pagalba, ir sąsaja dėl to nesikeis. Skamba.. gražiai? 🙂 Daugiau informacijos apie artėjančius pasikeitimus galima rasti blenderio kodo tinklaraštyje.

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags:

Išleistas „Sintel“

October 2nd, 2010 13 comments

Ketvirtadienio vakarą mūsų laiku blender.org serveriai buvo apkrauti taip, kaip būna tik svarbiomis progomis. Būtent tada atsirado galimybė pasisiųsti trečią atvirą filmą (Open Movie), sukurtą Blender Institute – „Sintel“. Po daugiau nei metų darbo kuriant programinę įrangą ir filmą lygiagrečiai pagaliau galima pasimėgauti rezultatu. Kaip interviu minėjo Blender Institute tėvas, Ton Roosendaal, darbas nebuvo vienas lengviausių. Animatoriai, nors ir labiau patyrę nei ankstesniuose filmuose, tačiau nebuvo industrijos vilkai. Taip pat darbas su dar kuriama programine įranga nemažas nuotykis. Tačiau būtent dėl to buvo pasiekti abu tikslai – tiesiog iš naujo gimė Blender, ir tuo pačiu šviesą išvydo šis filmas. Pažiūrėkite ir Jūs tas 10 minučių, į kurias sudėta 16 mėnesių didelės komandos darbo. Parsisiųsti filmą galite iš Sintel.org.

Read more…

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags:

Corefarm – socialus renderinimas

July 29th, 2010 1 comment

Dažnam mūsų ateina ta naktis kai reikia pabaigti didelį renderinimo darbą, laiko trūksta o kokybės mažinti nesinori. Et, kur dabar tos valandos kai kompiuteris snaudė nieko nedirbdamas.. – galima dejuoti. Tam yra paslaugos, vadinamos „Render farms“, kurios už pinigus parduoda papildomą procesorių galią.

Tačiau naudojantiems yafaray yra corefarm.org – sociali „renderinimo ferma“, veikianti remiantis atviro kodo principais. Naudotojai savo kompiuterio „nedarbo valandas“ leidžia naudoti kitiems bendruomenės nariams, ir kada patiems reikia – gauna visos bendruomenės procesorių galią savo darbams.Ne be saiko aišku, o pagal nuopelnus. Taip sutaupoma brangaus laiko, kada jo labiausiai reikia.

Šią žinutę atsiuntė Blender vartotojas cloo.

Categories: Resursai, Įdomybės Tags:

Artėjantis modeliavimo perversmas

September 5th, 2009 7 comments

Jokiu būdu nerekomenduoju užsikrėsti entuziazmu ir užmiršus dabartį gyventi vien artėjančiomis permainomis. Toks posakis tinka viskam, bet kalbant apie Blender – reikia naudoti dabartinę versiją ir mokytis, kurti su ja.

Tačiau viena ateinančios 2.50 versijos naujų galimybių apžvalga padarė įspūdį. Tai tikrai pakeis visą modeliavimo eigą. Seniems modeliavimo vilkams reikės keisti įpročius, o nauji vartotojai neįsivaizduos modeliavimo be tokių galimybių. Kalbu apie BMesh – naują būdą valdyti objektų (Mesh) duomenis, tai yra viršūnes, kraštines, paviršius (Faces) ir paviršių grandines (face/edge loops). Tai bus kitų programų naudojamų metodų analogas, leidžiantis naudoti paviršius (Faces), turinčius neribotą kiekį viršūnių ir kraštinių (NGons). Nežinantiems priminsiu – šiuo metu Blenderyje paviršius gali turėti tik 3 arba 4 viršūnes/kraštines. Dėl to, norint detalizuoti jau esančio objekto dalį reikia imtis įvairių triukų, kad naujos detalės gražiai įsilietų į esantį objektą, nesugriaunant paviršių grandinių. Ateinančioje versijoje tokios problemos nebebus. Tačiau tai nėra pagrindinis BMesh tikslas. Jis skirtas sukurti naują būdą saugoti ir keisti objekto savybes – viršūnių svorius, paviršių grandines, modifikatorius ir aišku pačius paviršius.

Viską detaliau pamatysite patys šiame ture (anglų kalba). Beje, šis vaizdo klipas susuktas žmogaus, kuris padarė keletą (aštuonis, jei tiksliau) paskutinių Blender 2.50 turų. Juos galite pamatyti Blenderlabrat (Michael Fox) tinklaraštyje.

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags:

Atviro filmo projektas: Durian

May 11th, 2009 1 comment

Durian logoBlender Institute oficialiai pristatė planuojamą naują atviro filmo projektą, apie kurį jau ilgą laiką sklandė gandai. Projekto kodinis pavadinimas – “Durian”. Durian, tai vaisius, augantis azijoje, turintis spygliuotą išorę, keistą kvapą, o išaižius – gerą skonį. Pasak Ton Rosendaal, Blender Institute vadovo ir šio projekto iniciatoriaus – šis vaisius labai atspindi projekto dvasią. Šis naujas atviras filmas truks 5-8 minutes, ir bus visiškai skirtingas nuo prieš tai buvusių projektų. Pagrindiniai bruožai – gausybė efektų, kovos scenų, monstrų ir istorija, paremta fantasy epo motyvais (kaip pvz. Final Fantasy serija). Šios filmo charakteristikos labai atspindi kokias blender savybes šiuo filmu nori ištobulinti Blender kūrėjai:

  • dalelių sistema dūmams, ugniai ir sprogimams, volumetriniai objektai
  • didelio detalumo multires modeliavimas (sculpt)
  • masinių scenų simuliacija
  • komponavimo sistema

Jau yra aiškus komandos branduolys – scenaristas, režisierius ir eskizuotojas. Birželio-liepos mėnesį bus atrinkta 6-8 animatorių ir programuotojų komanda, kuri ir pavers šį filmą realybe. Darbas prasidės rugsėjo pirmąją, o apie pabaigą dar anksti kalbėti.  Trumpai tariant – šis filmas bus didelis akstinas Blender 2.50 kūrimui, ir jam pasibaigus ar besibaigiant bus išleista ši nauja, perdaryta ir dar galingesnė versija.

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags:

Blender World Cup 2008

October 1st, 2008 4 comments

Kai pradėjau naudoti ir domėtis Blender, sužinojau apie kasmetinį visų aktyvių vartotojų pamėgtą renginį – Blender F1 konkursą. Tema ta pati – kasmet dalyviai varžosi ir kuria kuo originalesnius, įdomesnius, techniškesnius ir labiau stulbinančius formulės modelius. Tačiau vieno konkurso liaudžiai buvo mažai. Todėl atsirado Blender World Cup, inicijuotas blenderartists forumo. Šis “grand” konkursas kasmet turi skirtingą temą (priešingai nuo F1). Šiemet vyko penktasis BWC, ir konkursas vėlgi neprisvilo. Su Blenderiu buvo sukurta tikrai įspūdingų darbų (nugalėtojai pirmame puslapyje su komisijos komentarais). Nors Blender F1 konkursas turi senesnes tradicijas, tačiau mano manymu šis konkursas kokybe jam nenusileidžia. Siūlau pasidomėti tiek F1, tiek BWC konkursais, pavartyti žmonių darbus, idėjas. Nors abu konkursai šiemet jau baigėsi, tačiau tokių renginių rezultatai neretai įkvepia naujiems projektams ir idėjoms.

Categories: Bendrumas, Įdomybės Tags:

Abrikoso demo!

July 3rd, 2008 1 comment

Apricot Atviro BGE žaidimo kūrėjai netikėtai išleido demonstracinę versiją. Norint ją pabandyti jums reikės specialios “Apricot” Blender versijos, kurią galite rasti graphicall.org, versija linux vartotojams, ir versija windows vartotojams. Patį žaidimo .blend failą galite parsisiųsti čia (~56MB). Išbandžiau windows versiją, ir galiu pasakyti, kad tai šiai dienai geriausias mano matytas žaidimas(varikliukas kolkas) padarytas su Blender Game Engine.

Read more…

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags: ,