Archive

Archive for the ‘Naujienos’ Category

Atkeliavo 2.74

April 7th, 2015 2 comments

Blender 2.74Laikas bėga greitai, ir žiūrėk po dar vienos blenderio laidos jau išleidžia kitą laidos kandidatą. Paskutinė, 2.74 versija išleista praeitą savaitę, vos ne kaip vėlykų dovana 🙂 Šiuo metu aktyviai vyksta projektas „Goosberry“ ir į internetą pradeda lysti pavyzdžiai naujai sukurtų galimybių, kurių prireikė būtent šio filmo kūrimui. Jei sekate projekto eigą, tikriausiai pastebėjote, kad ten pilna avių. Todėl kailio (plaukų dalelių) sistema susilaukė papildomo dėmesio. Read more…

Categories: Naujienos Tags:

Naujas Blender Institute projektas – „Goosberry“

March 10th, 2014 4 comments

Projektas „Goosberry“

Ne paslaptis, kad trumpametražiu animaciniu filmu „Sintel“ ir paskutiniu mosklinės fantastikos darbu „Tears of Steel“ Blender Institute neapsiribojo – šiandien oficialiai startavo paramos kampanija naujam projektui „Goosberry“ (lietuviškai „agrastas“, tesiant vaisių/uogų temą). Atvirojo kodo filmai ir taip nėra dažnas reiškinys, tačiau Blender bendruomenė su kiekvienu nauju projektu kelia sau naujus tikslus ir nevengia iššūkių. Skaityti toliau..

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags:

Naujas Blender 2.68

July 18th, 2013 3 comments

268_splashTradiciškai – daug malonių dalykėlių sukurta. Šį kartą kliuvo nemažai dėmesio ir modeliavimo įrankiams, taip pat fizikai (dūmams, ugniai), video sintezei. Taip pat, prie Cycles patobulinimų paminėtas iki 20% renderinimo greičio padidėjimas, kuo galima nesunkiai suabejoti. Reikės turint laiko patestuoti šią ir senesnes versija su ta pačia scena, ir pažiūrėti, kaip ten iš tikrųjų. Taip pat nuo praeitos versijos su Cycles jau veikia ir “strand” renderis, kitaip tariant – plaukai. Tai buvo vienas iš tų dalykėlių, kuriuo BI renderis vis dar lenkė Cycles. Jau nebe. Plaukų atvaizdavimas gerokai geresnis Cycles atveju, bet valdymas kiek sudėtingas. Tai bus tikiausiai pirmutinis dalykas, kurį išbandysiu. Gal net trumpą pamokėlę sukurti, jai kam įdomu..?

Visas 2.68 naujienų sąrašas. Gal kas nori lažintis kada išeis 2.68a? 🙂

Categories: Naujienos Tags:

„Tears of Steel“ ir Blender 2.64a

October 12th, 2012 2 comments

Projektas Mango, kaip ir visi Blender Institure vykę projektai, gavo realų pavadinimą. Kūrėjai nusprendė jį pavadinti „Plieno ašaros“ arba originalo kalba – „Tears of Steel“. Bet čia senos naujienos. Šviežesnės naujienos yra tai, kad šis filmas baigtas ir išleistas plačiai publikai. Tuo pačiu buvo išleista ir nauja blenderio versija, su didele dalimi pakeitimų, kuriuos „pastūmė“ šis filmas. Nenuostabu, kad didžiausias dėmesys buvo skirtas objektų sekimui, komponavimui (compositing) ir Cycles renderiui. Originali 2.64 versija išleista spalio 3-ią, bet po to sekė, jau tradicine tapusi, „a“ versija, su greitomis defektų pataisomis. Kaip visada, parsisiųsti galite iš blender.org, o kas naujo rasitei pakeitimų tinklalapyje. Read more…

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags:

Remesh, Boolean modifikatoriai ir kiti 2.62 dalykėliai

February 17th, 2012 No comments

..tai vienos ryškiausių vakar išleistos Blender 2.62 versijos naujienų. Jau jaučiama projekto „Mango“ įtaka, nes didžiausias dėmesys skiriamas Motion Tracking ir Cycles. Remesh ir atnaujintas Boolean modifikatoriai buvo reikalingas papildymas modeliavimo įrankių paletėje.

Remesh keičia objekto topologiją nekeisdamas jo geometrijos (formos). Kadangi tai yra modifikatorius, jo efektą galima reguliuoti keliais parametrais, o nepatikus – išjungti. Tai nėra „lengviausias“ modifikatorius, toli gražu. Bet jei jo reikia kaip modeliavimo įrankio, galima panaudoti iš karto pasinaudoti „apply“ funkcija ir pakeisti topologiją neapsunkinant darbo vėliau. Vienas įdomesnių nustatymų/efektų šiame modifikatoriuje: „Mode: Blocks“. Jis pakeičia esamą objektą į panašų, bet sudarytą iš kubelių.

Read more…

Categories: Naujienos Tags:

Projektas „Mango“

February 10th, 2012 No comments

Dar praeitais metais, Blender konferencijos metu buvo įvardinta naujo atviro filmo projekto idėja. Projektas vadinasi „Mango“. Spalio mėnesį iš idėjų buvo pereita prie darbų ir veiksmas prasidėjo: pradėta rinkti komanda, skristomi darbai. Gruodžio mėnesį jau pasirodė filmo vizijos piešiniai (concept art). Pirmieji komandos nariai jau pradėjo kryptingai dirbti.

Štai ką rašo apie projektą jo svetainėje mango.blender.org, ir ką mums padėjo išversti bei parengti aktyvus Blender bendruomenės narys Ričardas:

Read more…

Naujos laidos – Blender 2.60

October 22nd, 2011 2 comments

  Taip jau išėjo, kad nepranešiau apie rugpjūčio mėnesį išėjusią 2.59 versiją, kurioje buvo ištaisyta virš 140 defektų, pagerintas stabilumas.

O štai prieš kelias dienas buvo įžengta į naują versijų erą – 2.6x su pirmaja laida 2.60. Jei 2.5x versijose buvo vykdomi 2.50 planai ir stengiamasi užbaigti visas suplanuotas galimybes išsaugant stabilumą, tai su 2.60 yra įvedama visa aibė naujų projektų, kurie versija po versijos bus integruojami ir šlifuojami. Aibė „Google Summoer of Code“, GSoC Blender tobulinimo projektų buvo žaismingai pavadinta “mišraine”, nes kiekvienas iš sub-projektų turėjo ingrediento pavadinimą. Vieni įdomesnių – kameros sekimo galimybės, skirtos daryti video ir CG sintezei („Tomato“, pomidoro projektas), Sculpt galimybių tobulinimas („Onion“, svogūno projektas) ir t.t. Projektai bus įkomponuojami palaipsniui, kad nekiltų didelės sumaišties. 2.60 laidoje mus jau pasiekė:

  • Sąsajos vertimo galimybių tobulinimas („Garlic“, česnako projektas)
  • 3D audio, erdvinio garso galimybės animacijai („Pepper“, pipiro projektas)
  • BGE patobulinimai (navigacijos objektai)
  • Pora naujų modifikatorių
  • Python API išplėtimas
  • Kiti patobulinimai ir pagreitinimai

Kitose 2.6x dalyse bus integruoti ilgai lauktas BMesh, pakeisiantis visą modeliavimą ir su juo susijusius įrankius (kartu su „Avocado“ projektu), naujas Cycles renderis, kurio pradines versijas labai entuziastingai priėmė vartotojai. Ir visa tai dar šiemet 🙂

2.60 versijos aprašymas, ir parsisiuntimo tinklalapis, kaip visada.

Categories: Naujienos Tags:

Blender 2.58

June 26th, 2011 2 comments

Užvakar buvo išleistas Blender 2.58. Ši laida ištaisė nemažai praeitos versijos defektų ir tuo pačiu patiekė visą puokštę naujų galimybių. Naujas „Warp“ modifikatorius, Empty objektams galima priskirti piešinėlius, Sculpt režimas veikia ir ant konstruojančių modifikatorių. Taip pat yra keletas tekstūrų generavimo iš objekto metodų (Map Baking) ir labai įdomus naujas standartinis priedas – „Mesh Inset“. Nekalbant jau apie naują pradinį paveikslėlį 🙂

Pagal planą naujos versijos bus išleidžiamos kas du mėnesius, todėl 2.59 bus išleista rugpjūčio mėnesį (2.57 buvo išleista balandį), ir tai bus paskutinė versija prieš 2.60, kuriam planuojama visa aibė esminių pasikeitimų ir naujų galimybių.

Categories: Naujienos Tags:

Renderio ateitis

April 28th, 2011 2 comments

Blender, kaip ir kiekvienas atviro kodo projektas, yra kuriamas visos bendruomenės, ir kiekvienas gali dalyvauti procese. Tuo pačiu kiekvienas projektas turi grupę žmonių, kurie į projektą įdeda ryškiai daugiau laiko ir pastangų nei kiti. Blender Institute, norėdami užtikrinti, kad esminiai darbai vyktų sklandžiai, buvo pasamdę keletą patyrusių programuotojų dirbti “pilnu etatu”, kai buvo perrašoma 2.5 versija ir kuriamas „Sintel“.
Vienas šių programuotojų, Brecht van Lommel, rašęs pakeitimus Blender Internal renderiui, vėliau nusprendė ieškoti naujų iššūkių ir įsidarbino kompanijoje, kuriančioje Octane render (visai įdomus renderis, beje). Tačiau dabar jis nusprendė sugrįžtį į Blender programuotojų gretas ir Blender Institute surado lėšų pasamdyti jį ilgesniam laikui, pilnu etatu. Visai galima atspėti, prie ko jis dirbs sugrįžęs, ar ne? 🙂  Planuose: perrašyti medžiagų ir šeiderių sistemą, padaryti ją valdomą nodes pagalba. Tuo pačiu ženkliai pagerinti integraciją su išoriniais renderiais, leidžiant jiems integruotis sukuriant savo nodes. Taip pat planuose tikras GI, fizika paremtas renderinimas. Tuo pačiu Brecht’as paskutinius kelis mėnesius dirbo prie naujo atviro kodo renderio „Cycles“, kuris šiuo metu veikia su smarkiai modifikuotu blenderiu. Atrodo tai.. puikiai:

Blender Internal dar kurį laiką bus tobulinamas, bet jo paskutinioji jau ne už kalnų, vistik tai morališkai senstelėjęs daiktas. Ar Cycles taps nauju BI – neaišku. Gal tiesiog vieną dieną pasileisime Blender’į ir iš kart turėsime visą puokštę renderių pasirinkimui: Lux, Mitsuba, Yafaray.. Ir visi jie bus valdomi nodes pagalba, ir sąsaja dėl to nesikeis. Skamba.. gražiai? 🙂 Daugiau informacijos apie artėjančius pasikeitimus galima rasti blenderio kodo tinklaraštyje.

Categories: Naujienos, Įdomybės Tags:

Pagaliau stabilūs: Blender 2.57

April 14th, 2011 No comments

Gūdžią 2007-ųjų žiemą Blender versijavimo sistemos (SVN) įrašuose pradėjo šmėžuoti panašaus pobūdžio komentarai:

————————————————————————
r12987 | ton | 2007-12-24 18:51:25 +0200 (Mon, 24 Dec 2007) | 4 lines

Initial branch for event-tool refactor project.
TaskForce Twopoint Five!

Nežinau, ar tai pats-pats pirmas komentas, minintis naujos eros pradžią, senesnio man surasti nepavyko. Būtent tada prasidėjo didelis ir drąsus projektas, kuris po trijų su trupučiu metų davė stabilų rezultatą: šiandien išleista pirmoji stabili 2.5x serijos blenderio versija: Blender 2.57. Read more…

Categories: Naujienos Tags: