Archive

Archive for February, 2012

Remesh, Boolean modifikatoriai ir kiti 2.62 dalykėliai

February 17th, 2012 No comments

..tai vienos ryškiausių vakar išleistos Blender 2.62 versijos naujienų. Jau jaučiama projekto „Mango“ įtaka, nes didžiausias dėmesys skiriamas Motion Tracking ir Cycles. Remesh ir atnaujintas Boolean modifikatoriai buvo reikalingas papildymas modeliavimo įrankių paletėje.

Remesh keičia objekto topologiją nekeisdamas jo geometrijos (formos). Kadangi tai yra modifikatorius, jo efektą galima reguliuoti keliais parametrais, o nepatikus – išjungti. Tai nėra „lengviausias“ modifikatorius, toli gražu. Bet jei jo reikia kaip modeliavimo įrankio, galima panaudoti iš karto pasinaudoti „apply“ funkcija ir pakeisti topologiją neapsunkinant darbo vėliau. Vienas įdomesnių nustatymų/efektų šiame modifikatoriuje: „Mode: Blocks“. Jis pakeičia esamą objektą į panašų, bet sudarytą iš kubelių.

Read more…

Categories: Naujienos Tags:

Projektas „Mango“

February 10th, 2012 No comments

Dar praeitais metais, Blender konferencijos metu buvo įvardinta naujo atviro filmo projekto idėja. Projektas vadinasi „Mango“. Spalio mėnesį iš idėjų buvo pereita prie darbų ir veiksmas prasidėjo: pradėta rinkti komanda, skristomi darbai. Gruodžio mėnesį jau pasirodė filmo vizijos piešiniai (concept art). Pirmieji komandos nariai jau pradėjo kryptingai dirbti.

Štai ką rašo apie projektą jo svetainėje mango.blender.org, ir ką mums padėjo išversti bei parengti aktyvus Blender bendruomenės narys Ričardas:

Read more…